Gręžtiniai pamatai

Taupant laiką ir medžiagas, bei statant lengvesnės konstrukcijos pastatus dažnai yra pasirenkamas gręžtinių pamatų tipas. Juos įrengti galima paprasčiau ir pigiau nei kito tipo pamatus. Reikia paminėti, kad būtent nuo grunto savybių priklauso paties namo projektas ir pamatų įrengimas. Jeigu grunto savybės palankios puikiausiai galima pasirinkti gręžtinius (arba kitaip vadinamus polinius) pamatus. Gręžtiniai ar juostiniai pamatai tinka būsimam namui, sprendžia konstruktorius. Pats gręžtinių pamatų įrengimo principas nėra sudėtingas, tačiau tai nereiškia, kad galima pasitikėti savamoksliais statybininkais. Kuomet yra įrengiami gręžtiniai pamatai – rekomenduotina, kad jie būtų ne rečiau kaip 2 -2,5 m. O gręžinių minimalus gylis 1,2m
Kada nuimamas augalinis gruntas – prasideda gręžtinių pamatų įrengimo pirmasis etapas, vėliau specialia statybine technine įranga gręžiamos skylės, skirtos poliams, po to vyksta polių armavimas, vėliau užpylimas betonu. Gręžiniai privalo būti viename aukštyje, tuomet pilamas betonas. Vėliau pilamas išlyginamasis smėlio sluoksnis per visą pamato plotą, ant gręžinių montuojami liktiniai klojiniai (pamatiniai blokeliai) armuojami į specialiai paruoštas nišas, po to betonas užpilamas į klojinius.
Kuomet kalba eina apie pamatų kainą, svarbu įsidėmėti, kad jų kaina priklauso tiek nuo sunaudotų medžiagų kiekio, tiek nuo paties grunto. Gręžtiniai pamatai ekonomiškai naudingiausias variantas. Tačiau pažymėtina , kad įrengiant gręžtinius pamatus, pasirenkant maksimalų jų diametrą ir gylį, gali būti, kad jų kaina bus brangesnė, nei rengiant juostinius.

Juostiniai pamatai

Pamatai – namo pagrindas, o jų statyba – vienas iš esminių statybos etapų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamus pamatus. Nuo pamatų konstrukcijos, hidroizoliacijos, grunto savybių priklauso ir namo ilgaamžiškumas. Įvertinus gruntą, pasikonsultavus su specialistais, pasiūlome tinkamiausią pamatų sprendimą. Nesvarbu kur namas stovės, nesvarbu kas darė projektą, jeigu nebus atlikti geologiniai tyrimai, negalėsime pasiūlyti tinkamo pamatų sprendimo varianto. Pirminiam pokalbiui išgręšime keletą gręžinių Jūsų sklype ir įvertinsime gruntą. Šią konsultaciją Klientams suteikiame nemokamai.

Įrenginėjame monolitinius pamatus,  naudojame liktinius betoninius klojinius, taip išgauname standesnį pamatų rėmą, tačiau įrengimas trunka šiek tiek ilgiau nei įrenginėjant gręžtinius pamatus. Monolitinius pamatus rekomenduojama įrengti, kai namas statomas ant besiplečiančio grunto (molingo, smėlingo, kuriame daugiau kaip 15% molio priemaišų), tokiu būdu sumažinama pamatų deformacijos tikimybė. Toks juostinių pamatų įrengimas pasiteisina visais atvejais, jeigu laikančiųjų sienų medžiaga yra sunkesnė, pavyzdžiui blokeliai su plytine apdaila, ar sunkesnių blokų mūras. Mediniams namams toks pamatų sprendimas nėra būtinas.
Tvirtame grunte įrengiant juostinius pamatus (be rūsio) pamatų duobė kasama minimalaus gylio, t.y. giliau arba iki įšalo lygio (apie 1,2 m)  Jeigu namo sienos yra iš lengvos medžiagos, o grunto savybės geros, juostiniai pamatai nebus visiškai efektyvūs. Tokiu atveju pakanka gręžtinių pamatų, kurie bus pigesnis variantas. Įrenginėjant juostinius pamatus, po laikančiomis sienomis įrenginėjama vadinama pamatų papėdė, kuri armuojama armatūriniu tinklu, tokiu būdu išskirstoma pastato slėgiančioji jėga, kas sumažina pastato sėdimo pasekmių riziką. Dažniausiai naudojame liktinius betoninius klojinius, kitaip vadinami pamatiniai blokeliai, kurie buvo sukurti specialiai pamatų ir cokolių statybai. Blokai yra pritaikyti tiek pastatų statybai, tiek kitiems objektams pvz.: tvoroms, šiltnamiams, garažams ir t.t.

Norėdami gauti pamatų sąmatą ir sužinoti kokie geriausiai pamatai tinka jums, susiekite