Gręžtiniai pamatai

Taupant laiką ir medžiagas, bei statant lengvesnės konstrukcijos pastatus dažnai yra pasirenkami gręžtiniai pamatai. Įrengti gręžtinius pamatus galima paprasčiau ir pigiau nei kito tipo pamatus. Reikia paminėti, kad būtent nuo grunto savybių priklauso paties namo projektas ir pamatų įrengimas. Jeigu grunto savybės palankios, puikiausiai galima pasirinkti gręžtinius (arba kitaip vadinamus polinius) pamatus. Gręžtiniai ar juostiniai pamatai tinka būsimam namui, sprendžia konstruktorius. Pats gręžtinių pamatų įrengimo principas nėra sudėtingas, tačiau tai nereiškia, kad galima pasitikėti savamoksliais statybininkais. Kuomet yra įrengiami gręžtiniai pamatai – rekomenduotina, kad jie būtų ne rečiau kaip 2 -2,5 m. O gręžinių minimalus gylis 1,2m
Kai nuimamas augalinis gruntas – prasideda gręžtinių pamatų įrengimo pirmasis etapas, vėliau specialia statybine technine įranga gręžiamos skylės, skirtos poliams, po to vyksta polių armavimas, vėliau užpylimas betonu. Gręžiniai privalo būti viename aukštyje, tuomet pilamas betonas. Vėliau pilamas išlyginamasis smėlio sluoksnis per visą pamato plotą, ant gręžinių montuojami liktiniai klojiniai (pamatiniai blokeliai) armuojami į specialiai paruoštas nišas, po to betonas užpilamas į klojinius.
Kalbant apie pamatų kainą, svarbu įsidėmėti, kad pamatų kaina priklauso tiek nuo sunaudotų medžiagų kiekio, tiek nuo paties grunto. Gręžtiniai pamatai dažniausiai ekonomiškai naudingiausias variantas. Tačiau pažymėtina, kad įrengiant gręžtinius pamatus, pasirenkant maksimalų jų diametrą ir gylį, gali būti, kad jų kaina bus brangesnė nei rengiant juostinius. Be to sklypo gruntas ar pastato konstrukcija nevisada tinkama gręžtinių pamatų įrengimui.

[wpforms id=”2020″ title=”false” description=”false”]